Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach jest jednostką organizacyjną samorządu zawodowego posiadającą osobowość prawną, zrzeszającą ponad 30-tysięczną rzeszę pielęgniarek i położnych, wpisanych na listę jej członków.

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach obejmuje swoim obszarem działania:

  • miasta: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze, Żory
  • powiaty: będziński, gliwicki, katowicki, mikołowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, tarnogórski, bieruńsko - lędziński, wodzisławski, zawierciański.

Samorząd pielęgniarek i położnych, utworzony na podstawie ustawy z dnia 19 kwietnia 1991roku (Dz. U. z 1991 r. Nr 41, poz. 178, z późn. zm.) został powołany dla reprezentowania zawodowych, społecznych i gospodarczych interesów zawodów pielęgniarki i położnej. Z dniem 01.01.2012r zmieniła się podstawa prawan działania samorządu, który obecnie działa na podstawie ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych (Dz. U. z 2011r. Nr 174, poz. 1038).

Samorząd jest niezależny w wykonywaniu swych zadań i podlega tylko ustawie.


Brak załączników.

Brak informacji o zmianach.