Uchwała Nr 351/2021/VII Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach z dnia 28 kwietnia 2021 roku w przedmiocie sfinansowania jednorazowego pobytu rehabilitacyjnego dla Członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach, którzy w związku z wykonywaniem zawodu zachorowali na COVID-19, wniosek oraz zestawienie ofert w załączniku.

Ważne!
Osoby zakwalifikowane do leczenia rehabilitacyjnego zostaną poinformowane telefonicznie lub listownie do jakiego Uzdrowiska zostały skierowane.
W przypadku rezerwacji pokoju jednoosobowego w Zespole Sanatoryjno-Szpitalnym Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” w Goczałkowicach - Zdroju, członek Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach zobowiązany jest do dokonania dopłaty w wysokości 100,00 zł za każdy dzień pobytu, tj. 1.400,00 zł za 14 dni. Dopłatę do pokoju jednoosobowego należy uiścić w Zespole Sanatoryjno-Szpitalnym Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek”.

Każda osoba, która otrzyma skierowanie na leczenie rehabilitacyjne musi wykonać badania diagnostyczne bezwzględnie wymagane do kwalifikacji i przyjęcia do danego sanatorium.

1. Zespół Sanatoryjno-Szpitalnym Rehabilitacji Narządu Ruchu „Gwarek” w Goczałkowicach - Zdroju:

  • RTG klatki piersiowej z opisem wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19,
  • Aktualna morfologia, OB, CRP (białko ostrej fazy),
  • EKG wykonane po zakończeniu leczenia ostrej fazy choroby COVID-19.

2. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o. o.:

  • Zaświadczenie lekarskie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do rehabilitacji,
  • Badania laboratoryjne: OB, badanie moczu, morfologia, CRP,
  • W przypadku pobytu w szpitalu (ciężkiego przebiegu  COVID-19) wymagana jest dokumentacja medyczna ze szpitala (RTG klatki piersiowej, tomograf komputerowy+ opisy badań).

Kuracjusz zobowiązany jest uiścić opłatę uzdrowiskową w wysokości 2,20 zł za każdy dzień pobytu w dniu przyjazdu do Uzdrowiska.

Przyznane świadczenie z tytułu udzielenia pomocy socjalnej w postaci leczenia rehabilitacyjnego, podlega obowiązującym przepisom prawa w zakresie opodatkowania.

Szanowni Państwo,

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o. już od ponad 160 lat dzięki swemu bogactwu w solankę oraz borowinę przywraca zdrowie. Prócz tego co najcenniejsze, czyli świadczonych usług medycznych, Sanatorium stara się zapewnić kuracjuszom dogodne zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę.

W Sanatorium Uzdrowiskowym dla Dorosłych leczy się głównie choroby narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem reumatologicznych i ortopedycznych, a także choroby neurologiczne. Leczy się tutaj także choroby naczyń obwodowych, schorzenia laryngologiczne oraz przeprowadza rehabilitację osób z cukrzycą.

Sanatorium posiada dobrze wyposażone sale służące do rehabilitacji pacjentów.  W  gabinetach zabiegowych znajdują się nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne wspomagające leczenie. Jednak największym atutem są naturalne surowce lecznicze z własnych złóż – solanka i borowina. Profil leczniczy w Uzdrowisku nie zmienił się od ponad stu lat. Zmieniły się tylko metody. Naturalne działanie solanki i okładów borowinowych uzupełniliśmy o najnowsze zdobycze techniki medycznej i farmakologii.

Z najbardziej tradycyjnych metod zastosowań, z jakich słynie Uzdrowisko, należą kąpiele solankowe oraz zabiegi borowinowe. Goczałkowicka solanka ma stężenie 7,5%. Natomiast złoże borowiny, czyli torfu leczniczego należą do najlepszych w kraju i posiadają atest Ministerstwa Zdrowia.

W Goczałkowicach, jako w jednym z pierwszych ośrodków lecznictwa uzdrowiskowego, zastosowano miejscową krioterapię w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Cieszy się ona wielkim powodzeniem pacjentów zwłaszcza z zapaleniem stawów.  Zakres leczenia Uzdrowiska na wszystkich rodzajach pobytów obejmuje m.in. zabiegi przyrodolecznicze:

-BALNEOTERAPIĘ

-FIZYKOTERAPIĘ

-HYDROTERAPIĘ

-KRIOTERAPIĘ

-KINEZYTERAPIĘ

-MASAŻE

-INHALACJE

Baza zabiegowa składa się z ponad 50 różnych zabiegów.

Sanatorium oferuje Państwu pobyt rehabilitacyjny trwający 14 dni, w pawilonach Modrzew oraz Daglezja z 5 zabiegami dziennie. Możliwość zakwaterowania w pokojach 1 i 2 osobowych, z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym, dostępem do TV  i Internetu.

Pobyt rehabilitacyjny zawiera:

- wstępne badanie lekarskie,

- 5 zabiegów dziennie,

- pełne wyżywienie o podwyższonym standardzie - 3 posiłki dziennie,

- bezpłatne korzystanie z Odnowy Biologicznej i Jaskini Solnej w dni niezabiegowe.

Przyznane świadczenie z tytułu udzielenia pomocy socjalnej w postaci leczenia rehabilitacyjnego, podlega obowiązującym przepisom prawa w zakresie opodatkowania.

Kuracjusz zobowiązany jest uiścić opłatę uzdrowiskową w wysokości 2,20 zł za każdy dzień pobytu w dniu przyjazdu do Uzdrowiska.