CMKP uruchamia zapisy na bezpłatne intensywne kursy podstawy medycznego języka polskiego dla:

  • lekarzy/lekarzy dentystów
  • ratowników medycznych
  • pielęgniarek i położnych

Zajęcia online będą się odbywać w grupach 15-osobowych. Kurs obejmuje łącznie 45 godzin lekcyjnych.

W ramach kursu uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne. Kurs zakończy test postępu.

Po zakończeniu kursu każdy z uczestników otrzyma certyfikat.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja możliwa tylko z polskiego adresu IP.

https://www.cmkp.edu.pl/kurs-jezyka-polskiego-dla-medykow-z-ukrainy

CMKP запускає реєстрацію на БЕЗКОШТОВНІ інтенсивні курси основи польської мови для:

  • лікарів, стоматологів
  • медсестер та акушерів
  • фельдшерів

Онлайн-заняття проводитимуться в групах по 15 осіб. Курс охоплює 45 навчальних годин.

Учасники курсу отримають безкоштовні навчальні матеріали. Завершиться курс тестуванням за пройденим матеріалом.

Після закінчення курсу учасники отримають сертифікат.

Розподілення місць в порядку подачі заявок.

контакт: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Реєстрація можлива тільки з польської IP-адреси

https://www.cmkp.edu.pl/kurs-jezyka-polskiego-dla-medykow-z-ukrainy

Реєстрація – https://survey.cmkp.edu.pl/index.php/674667?lang=uk

Zapisy ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa dotyczące zatrudnienia pielęgniarek i położnych z Ukrainy wraz z Komunikatem Ministerstwa Zdrowia w sprawie zasad zatrudnienia personelu medycznego z Ukrainy w Polsce znajdują się na stronie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych https://nipip.pl/zapisy-ustawy-z-dnia-12-marca-2022-r-o-pomocy-obywatelom-ukrainy-w-zwiazku-z-konfliktem-zbrojnym-na-terytorium-tego-panstwa-dotyczace-zatrudniania-pielegniarek-poloznych-z-ukrainy/

Szanowni Państwo,

w załączniku opracowane przez Pharmindex słowniki zawierające wybrane medyczne zwroty polskie przetłumaczone na język ukraiński, i uzupełnione o zapis FONETYCZNY.

Słowniki zostały opracowane/zweryfikowane przez zatrudnioną przez Pharmindex Poland mgr.farmacji  - obywatelkę Ukrainy.

Strona internetowa Pharmindex - https://pharmindex.pl/

 

Apel Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 8 marca 2022 r. w sprawie utworzenia korytarzy humanitarnych dla ludności Ukrainy znajduje się załączniku oraz na stronie https://nipip.pl/apel-prezydium-naczelnej-rady-pielegniarek-i-poloznych-z-dnia-8-marca-2022-r-w-sprawie-utworzenia-korytarzy-humanitarnych-dla-ludnosci-ukrainy/

Szanowni Państwo,

Udzielanie świadczeń zdrowotnych w systemie opieki zdrowotnej przy aktualnie dużym napływie uchodźców mimo finansowania przez NFZ może stanowić potężne wyzwanie dla podmiotów leczniczych oraz implikować ryzyko zmniejszenia dostępności do poszczególnych świadczeń zdrowotnych dla obywateli RP jak i samych uchodźców.
 
Wiele specjalistów oferuje swoją pomoc w zakresie konsultacji ramach swoich praktyk. Wychodząc naprzeciw tym inicjatywom powstała strona Health For Ukraine, które ma na celu skoordynowanie działań w zakresie pomocy medycznej uchodźcom udzielanej w Polsce poza systemem opieki zdrowotnej. Udostępnione zostaną dane specjalistów, którzy oferują bezpłatną ambulatoryjną pomoc medyczną w ramach swoich praktyk. Tłumaczenie strony na język ukraiński pozwoli potrzebującym samodzielnie wyszukać danego specjalistę w swojej okolicy. Docelowo baza ma skupiać lekarzy, lekarzy dentystów, fizjoterapeutów, pielęgniarki oraz położne.
 
Wobec pojawiającego chaosu pomocowego będę niezmiernie wdzięczny za przekazanie niniejszej informacji celem ujednolicenia struktury pomocy uchodźcom.
 
Strona internetowa: www.healthforukraine.pl
Bezpośredni link do formularza rejestracji: https://forms.gle/LUc7EYxj8mq2i7Vi7