Zapraszamy do skorzystania z turnusów leczniczych organizowanych przez NOWY ZDRÓJ - Centrum Zdrowia i Wypoczynku w Polanicy-Zdroju.

Podczas turnusu będą Państwo mieli okazję skorzystać z indywidualnie dobranej terapii przeprowadzonej przez specjalistów. Zakres realizowanych przez NOWY ZDRÓJ zabiegów jest bardzo szeroki.

Centrum specjalizuje się w fizykoterapii, hydroterapii, balneologii i kinezyterapii.

Harmonogram turnusów na rok 2022

15.05-25.05 (turnus I)   BRAK MIEJSC

05.06-15.06 (turnus II) BRAK MIEJSC

03.07-13.07 (turnus III) BRAK MIEJSC

21.08-31.08 (turnus IV)  BRAK MIEJSC

18.09-28.09 (turnus V)   BRAK MIEJSC

Koszt turnusu 11-dniowego od osoby wynosi:

2.975,00 zł (turnus I, II, III, IV)

2.890,00 zł (turnus V)

Izba refunduje 50% kosztów leczenia sanatoryjnego w wysokości:

1.487,50 zł  za turnus I, II, III, IV

1.445,00 zł za turnus V

Wpłaty  należy dokonać najpóźniej 30 dni przed rozpoczęciem turnusu na bieżące konto OIPiP : ING/O/Katowice nr 87 1050 1214 1000 0007 0006 0734 w tytule wpisując "Leczenie sanatoryjny".

Przyznane świadczenie z tytułu udzielenia pomocy socjalnej w postaci leczenia sanatoryjnego, podlega obowiązującym przepisom prawa w zakresie opodatkowania.

Cena turnusu obejmuje:

- 10 noclegów w komfortowych i przestronnych pokojach 2-osobowych z łazienką,

- śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu,

- konsultacja medyczna,

- 5 zabiegów dziennie, łącznie 35 zabiegów leczniczych dla osoby w trakcie pobytu,

- sesja krenoterapeutyczna wodą uzdrowiskową,

- zajęcia z fizjoterapeutą,

- opieka fizjoterapeutyczna,

- korzystanie z kompleksu basenowego, saun, sali fitness i jacuzzi w godzinach otwarcia.

Płatne  dodatkowo:

- opłata klimatyczna - 4,50 zł/osoba/doba,

- opłata za parking - 15,00 zł/doba,

- opłata za wypożyczenie ręcznika zabiegowego - 20,00 zł/pobyt (można zabrać własny),

- opłata za wypożyczenie szlafroka -30,00 zł/pobyt.

Pokoje STANDARD 2-osobowe wyposażone są w: TV, internet, czajnik,suszarka, kubki, łyżeczki,ręczniki.

Pierwszy dzień pobytu rozpoczyna się od godz. 15:00 i obejmuje obiadokolację. Ostatni dzień pobytu kończy się kończy o godz. 11:00 i obejmuje śniadanie. W pierwszym i ostatnim dniu pobytu nie są wykonywane zabiegi lecznicze.

Więcej informacji na temat Centrum Zdrowia i Wypoczynku - NOWY ZDRÓJ oraz zabiegów mogą Państwo uzyskać odwiedzając stronę internetową: www.nowyzdroj.pl

Wygodny przyjazd i powrót z pobytu w NOWYM ZDROJU gwarantuje firma Hoper.pl. Dzięki ofercie adres-adres kierowca odbierze Państwa z domu i dowiezie pod drzwi hotelu. Firma przewozowa oferuje 15% rabat na pierwszy przejazd

do Centrum Zdrowia i Wypoczynku Nowy Zdrój. By skorzystać z rabatu należy podczas zakupu biletu podać kod promocyjny: DOCELU-N-NOWYZDROJ-POLANICA. Zakup biletów: www.hoper.pl lub tel. 703-402-801

Z pomocy w formie skierowania na leczenie sanatoryjne członkowie Okręgowej Izby mogą skorzystać jedynie raz na pięć lat.

W przypadku leczenia sanatoryjnego związanego z chorobą onkologiczną, członek Okręgowej Izby może skorzystać z leczenia sanatoryjnego dwukrotnie w okresie 5 lat, licząc od dnia zachorowania.

Uwzględniane będą tylko kompletne wnioski zawierające wszystkie wymagane załączniki.

Na dzień dzisiejszy warunkiem rozpoczęcia pobytu jest:

• Posiadanie negatywnego testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego nie wcześniej niż 4 dni przed przyjazdem,
  • Szczepienie pełnym cyklem szczepień przeciwko COVID-19 potwierdzony certyfikatem.