Szanowni Państwo,

Pielęgniarki, Pielęgniarze, Położne

Zakażenia w naszym kraju rosną lawinowo, również wśród naszych koleżanek, pielęgniarek i położnych. Zaczyna brakować łóżek i sprzętu dla chorych. Rozpoczyna się budowa polowego szpitala na terenie PGE Narodowy, w planach są też inne miejsca również w naszym województwie, To straszne, iż przyszło nam żyć w czasach kiedy obiekty sportowe, kulturalne trzeba przekształcać na placówki medyczne, scenariusz jeszcze do niedawna nie do pomyślenia ... a jednak ...

Drodzy Państwo, możemy wybudować tysiąc szpitali, zakupić tysiące respiratorów, ale ludzkich rąk nie zastąpi nic!!!

To my pielęgniarki i położne jesteśmy teraz najbardziej potrzebni, bez naszej wiedzy i doświadczenia szpital to tylko pusty budynek. Cóż nam ze sprzętu skoro nie ma komu go obsługiwać.

Dlatego zwracam się do wszystkich Państwa posiadających prawo wykonywania zawodu o wsparcie szeregów osób ratujących życie. O wsparcie naszych koleżanek, które są już bardzo zmęczone wielomiesięczną pracą na pierwszej linii walki z pandemią. Wybierając ten zawód wybraliśmy misję niesienia pomocy innym i dziś wszyscy zdajemy z tego egzamin.

Jeśli mają Państwo przerwę w wykonywaniu zawodu dłuższą niż 5 lat - w obecnej sytuacji, według rozporządzenia Ministra Zdrowia, mogą Państwo podjąć zatrudnienie, a czas tej pracy zostanie zaliczony w poczet wymaganego przeszkolenia.

Proszę okażmy solidarność i razem wygrajmy tę wojnę o lepsze jutro.

Szczegółowych informacji udziela dział merytoryczny OIPIP pod nr tel 32 2090415-17 wew 14.

dr n. o zdr. Anna Janik
Przewodnicząca ORPiP w Katowicach