Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 12 maja 2020 r.:

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS.

1.      Dzięki interwencji NIPiP w Ministerstwie Zdrowia, do Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych, przekazana zostanie kolejna tura środków ochrony osobistej (rękawiczki, przyłbice, maseczki) oraz środków dezynfekcyjnych dla pielęgniarek i położnych rodzinnych, medycyny szkolnej, pielęgniarskiej opieki domowej długoterminowej, domowej opieki paliatywno – hospicyjnej, opieki pielęgniarskiej nad pacjentami wentylowanymi mechanicznie,  praktyk zawodowych i niepublicznych podmiotów pielęgniarskich i położniczych w tych zakresach świadczeń.

2.      Przekazujemy życzenia, które z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki oraz Dnia Położnej za pośrednictwem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dla wszystkich pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych w Polsce złożyli artyści, dziennikarze, politycy, medycy. Życzenia i podziękowania znajdują się nas stronie: www.nipip.pl

3.      Przygotowany został monitoring aktów prawnych na dzień 11 maja br.

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP