Szanowni Państwo,

Z okazji obchodów 60 – lecia Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach, w dniach 14 – 15 października 2021 r. odbędzie się Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Perspektywy rehabilitacji kompleksowej".

Głównym celem konferencji jest propagowanie idei kompleksowej rehabilitacji osób z różnymi potrzebami zdrowotnymi. Do wygłoszenia referatów zaprosiliśmy wielu wybitnych przedstawicieli środowisk zajmujących się rehabilitacją: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarki, logopedów, psychologów i in. W ramach konferencji przewidziano też liczne warsztaty szkoleniowe.

Obrady będą się toczyły w sali widowiskowej im. prof. Wiktora Degii w GCR "Repty" w Tarnowskich Górach, ul. Śniadeckiego 1.

Pełny program konferencji, formularz zgłoszeniowy oraz informacje organizacyjne dostępne są na naszej stronie internetowej: www.repty.pl lub pod linkiem https://www.repty.pl/konferencja

Serdecznie zapraszamy

 

Szanowni Państwo,

Jest nam bardzo miło poinformować o wznowieniu szkoleń stacjonarnych z cyklu Akademia Opieki Długoterminowej. Konferencja odbędzie się w Katowicach w dniach 31.07-01.08.2021 w hotelu Novotel Centrum Al. Roździeńskiego 16.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania interesujących wykładów na temat praktycznych aspektów żywieniowych, leczenia ran i rehabilitacji.

Szkolenia jest bezpłatne, przeznaczone dla pielęgniarek posiadających uprawnienia do odwiedzania pacjentów w domu.

Osoby zainteresowane, zapraszamy do rejestracji poprzez stronę www.pielegniarki.prenatalis-polska.pl

 

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na serię webinariów prowadzonych przez Sharon Rindsland i Jamesa Smitha „Bezpieczne postępowanie z pacjentem i bezpieczeństwo personelu medycznego”.  

Bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego podczas przenoszenia chorych w szpitalu; Korzyści wynikające z wczesnej mobilizacji; Narzędzia i techniki, które mogą być stosowane w celu ochrony pacjentów i personelu medycznego przed urazami; Poza tym uczestnicy dowiedzą się, jak wdrożyć zmianę w szpitalu, w tym przygotować uzasadnienie biznesowe.

Odcinek 1: Bezruch pacjenta w trakcie hospitalizacji i korzyści z wczesnej mobilizacji Wtorek, 6 lipca 2021, 13:00 - 14:00 CET, (12:00 - 13:00)

Odcinek 2: Jak promować bezpieczeństwo personelu medycznego podczas opieki nad pacjentem Wtorek, 20 lipca 2021, 13:00 - 14:00 CET, (12:00 - 13:00)

Odcinek 3: Jak wdrożyć zmiany w swoim szpitalu Wtorek, 31 sierpnia, 2021, 13:00 - 14:00 CET, (12:00 - 13:00)

 

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji szkoleniowej, która odbędzie się w dniach 1-3.10.2021 w Wiśle. Konferencja będzie miała charakter wykładowo- warsztatowy.
Do udziału w konferencji zapraszamy pielęgniarki/pielęgniarzy i położne/położnych pragnących poszerzyć swoje kompetencje zawodowe o praktyczne doświadczenia i wiedzę z zakresu kompetencji komunikacyjnych. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na sytuacje trudne, z jakimi mierzą się pielęgniarki/pielęgniarze i położne/ położni w kontakcie z pacjentem oraz analizę emocji, reakcji stresowych w obliczu napotykanych trudności.

Więcej informacji o konferencji w załącznikach.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji szkoleniowej „Zarządzanie stresem zawodowym” , która odbędzie się w dniach 10-12.09.2021 w Wiśle. Konferencja będzie miała charakter wykładowo-warsztatowy. Pragniemy połączyć wiedzę z zakresu teorii stresu z praktyką, ćwiczeniami i pracą nad własnym doświadczeniem w małych grupach.
Do udziału w konferencji zapraszamy pielęgniarki/pielęgniarzy i położne/położnych pragnących poszerzyć swoje kompetencje zawodowe o wiedzę z zakresu teorii stresu oraz technik radzenia sobie z nim w życiu zawodowym, jednocześnie chcących wykorzystać nabyte umiejętności w pracy z pacjentami.

Więcej informacji o konferencji w załącznikach.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu naukowym kierowanym do pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych pod tytułem: V Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii „ Pielęgniarstwo operacyjne w czasie pandemii –Zielona Wyspa Onkologii ”
Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 16 - 17 września 2021 r. w Poznaniu.
Spotkanie jest organizowane przez Pielęgniarki i Położne Operacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Zespół Pielęgniarek Operacyjnych OIPiP w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej.

Więcej informacji o konferencji w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (plakat.pdf)plakat.pdf[ ]106 kB

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych Położna Doradcą.

Program szkolenia Kolka niemowlęca – przyczyny, objawy, leczenie - prof. dr hab. n. med. Piotr Albrecht

Problemy skórne noworodków mgr Lucyna Mirzyńska, Położna Środowiskowo-Rodzinna

Dobór preparatów do prania dla dzieci - lek. med. Lidia Ruszkowska

Pielęgnacja skóry dziecka i leczenia AZS prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt.

Pierwsze 1500 osób, które ukończą szkolenie otrzyma: Certyfikat uczestnictwa Skrypty tematyczne (online) Pakiet ambasadorski w skład którego wchodzą: zestaw produktów Lipikar od L’Oreal Polska Sp. z o.o. oraz materiały biurowe od Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o. i RB (Hygiene Home) Poland Sp. z o.o.

Wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu mają możliwość uczestnictwa w konkursach, w których do wygrania jest 15 zestawów produktów firmy RB (Hygiene Home) Poland Sp. z o.o. oraz 100 toreb na zakupy od firmy Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o.

Link do szkolenia: https://www.pelargos.pl/oferta/konferencje-i-szkolenia/polozna-doradca/ lub https://elearning.easygenerator.com/8125488f-6ab2-44fb-a739-b3c15c11b508/#/login

 

Załączniki:
Pobierz plik (Zapraszamy do wzięcia udziału w.pdf)Zapraszamy do wzięcia udziału w.pdf[ ]341 kB

 Szanowni Państwo  

w dniu 12 kwietnia 2021 r. o godz. 19 w serwisie edukacjapacjenta.pl odbędzie się webinar "Podstawy prawne i zasady rozliczania porady pielęgniarskiej w AOS" z udziałem Pani Alicji Szewczyk – Konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego oraz Elizy Kuny – adwokata.

Partner merytoryczny webinaru: Polska Federacja Edukacji w Diabetologii  

Partner honorowy: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne  

Partner programu edukacyjnego: Boehringer Ingelheim 

Bezpłatna rejestracja: 

https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/3

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na darmowe, certyfikowane szkolenie firmy ConvaTec. Serdecznie zapraszamy do zarejestrowania się już teraz, nawet jeśli nie mogą Państwo obejrzeć webinaru na żywo otrzymają Państwo link do nagrania- ważne aby się zarejestrować. 
 
Webinar odbędzie się 18 lutego 2021 godz. 18.00.
„Opieka nad raną w warunkach domowych" - mgr. Renata Cecelon na co dzień zaangażowane w opiekę środowiskową oraz długoterminową, specjalistka w dziedzinie ran trudno gojących. Ukończyła wiele kursów specjalistycznych, w tym opieki długoterminowej, opieki środowiskowej, kurs leczenia ran i wiele innych. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów terapeutycznych dotyczących leczenia ran w warunkach domowych.
Rejestracja: https://convatec.clickmeeting.com/opieka-nad-rana-w-warunkach-domowych

Z okazji obchodów 60 - lecia Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach w dniach 14-15 października 2021 (czwartek-piątek) odbędzie się:

Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pod hasłem: "Perspektywy rehabilitacji kompleksowej".

Głównym celem konferencji jest propagowanie idei kompleksowej rehabilitacji osób z różnymi potrzebami zdrowotnymi. Do wygłoszenia referatów zaprosiliśmy wielu wybitnych przedstawicieli środowisk zajmujących się rehabilitacją: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarki, logopedów, psychologów i in. Planowana jest także sesja studencka. W ramach konferencji przewidziano też liczne warsztaty szkoleniowe.

Obrady będą się toczyły w sali widowiskowej im. prof. Wiktora Degii w GCR Repty w Tarnowskich Górach, ul. Śniadeckiego 1.

Więcej informacji na stronie https://www.repty.pl/konferencja