OIPiP w Katowicach z wielką dumą i przyjemnością informuje, iż w roku 2020 zwycięzcą piątej edycji międzynarodowego Konkursu Pielęgniarskiego o Nagrodę Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award - QSNA) został Członek Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach – Pan Radosław Romanek.

Konkurs, który ma na celu usprawnienie procesu opieki nad pacjentem oraz usprawnienie działania ochrony zdrowia, równolegle odbywa się w Szwecji, Finlandii, Niemczech, na Litwie, na Uniwersytecie Waszyngtońskim w USA oraz w Brazylii. W polskiej edycji konkursu biorą udział prace nadesłane przez osoby, które są w trakcie edukacji w polskiej uczelni lub pracujące w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza. Za organizację konkursu w naszym kraju odpowiada Fundacja Medicover, natomiast patronat honorowy nad konkursem roztacza Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Pan Radosław był uprzejmy opowiedzieć o swoim udziale w QSNA, jak również o początkach swojej kariery zawodowej i doświadczeniach zawodowych na łamach Biuletynu Informacyjnego OIPiP w Katowicach „Nasze Sprawy” [nr 1/2021], który dostępny jest na stronie internetowej Izby (zakładka „Nasze Sprawy”).

Ponadto, Pan Radosław zgodził się wystąpić w krótkim materiale filmowym zrealizowanym przez OIPiP w Katowicach, w którym szerzej opowiedział swej pasji do zawodu, poglądach na współczesne pielęgniarstwo oraz o osobistych przeżyciach, które skłoniły go do wyboru takiej, a nie innej drogi zawodowej. Materiał ten jest ogólnodostępny na serwisie internetowym YouTube https://youtu.be/TB9ZVX6j74U – serdecznie zachęcamy do jego obejrzenia!