Śląska Izba Lekarska w Katowicach i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

serdecznie zaprasza wszystkich przedstawicieli medycznych do przyłączenia się do akcji „Szanuj Medyka!”.

Niniejsza inicjatywa jest odpowiedzią na liczne sygnały płynące ze środowisk medycznych o fali hejtu i agresji, z którymi muszą mierzyć się pracownicy ochrony zdrowia, a które zataczają coraz większe kręgi.

Celem akcji „Szanuj Medyka!” jest przypomnienie o potrzebie wzajemnego szacunku, który należy się każdej istocie ludzkiej, a zwłaszcza osobom narażającym swoje życie dla ratowania zdrowia i życia innych. Ponadto, liczni przedstawiciele środowisk medycznych podzielą się z Państwem historiami ze swojego życia, w których zdarzyło im się doświadczyć agresji podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Katowicach serdecznie zachęca wszystkich Członków Izby do uczestnictwa w akcji. Wszystkie szczegóły niniejszej inicjatywy znajdą Państwo klikając w poniższy link: