Szanowni Państwo

Członkowie OIPiP w Katowicach

W imieniu ORPiP w Katowicach serdecznie zapraszam na uroczystość wręczenia najwyższych odznaczeń pielęgniarskich w ochronie zdrowia, która odbędzie się w dniu 20 czerwca 2022 roku o godz. 18:00 w Filharmonii Zabrzańskiej - Instytucji Kultury Miasta Zabrze, Park Hutniczy 7, 41-800 Zabrze.

Po części oficjalnej zapraszam na koncert Filharmonii Zabrzańskiej oraz poczęstunek.

UWAGA – rejestracja jest możliwa wyłącznie dla osób regularnie opłacających składkę członkowską.

uprzejmie informuję, że w Instytucie Nauk Prawnych PAN rozpoczął się nabór na dwusemestralne Studia Podyplomowe „Prawo Medyczne”. Ich celem jest przekazanie słuchaczom kompleksowej wiedzy na temat polskiego prawa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów praktycznych. Program Studiów obejmuje 171 godzin dydaktycznych, co umożliwia przedstawienie szerokiego spektrum zagadnień (szczegółową listę proponowanych zajęć w załączeniu).

Zajęcia w formie wykładów oraz wykładów z elementami warsztatowymi będą prowadzone w formie zdalnej, co pozwala na uczestnictwo w nich bez konieczności dojazdu do siedziby Instytutu Nauk Prawnych PAN. Zajęcia będą odbywały się raz lub dwa razy w miesiącu (listopad 2022 – czerwiec 2023), w soboty i niedziele.

Termin zapisów upływa 21 października 2022 r. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o przyjęciu na Studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej https://inp.pan.pl/studia-podyplomowe/prawo-medyczne/. Dodatkowe informacje można także uzyskać pod adresem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numerem telefonu 699 856 879.

Łączę wyrazy szacunku,

dr hab. Paweł Daniluk, prof. INP PAN

Kierownik Studiów Podyplomowych „Prawo Medyczne”

Szanowni Państwo

Miło nam poinformować, iż  od 1 lipca 2022 r. członkowie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach uzyskają możliwość skorzystania z programu kart sportowych FitProfit i FitSport. Oferta skierowana jest wyłącznie do członków Izby.

Chcąc przystąpić do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do 10-tego dnia miesiąca poprzedzającego okres, w którym abonament ma być aktywny. Po tym terminie na Państwa adres mailowy firma VanityStyle Sp. z o.o. prześle link aktywacyjny do założenia konta i dokonania płatności. Po zalogowaniu otrzymają Państwo również pełną informację o ofercie, cenach i zasadach korzystania z programu.

Wszelkie zapytania prosimy kierować pod adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karty sportowe będą do odbioru w siedzibie Izby w Dziale Merytorycznym.

W związku ze zmianami planowanymi przez Resort Zdrowia w zakresie zarządzania podmiotami leczniczymi osoba, która będzie aspirować do pełnienia funkcji kierowniczej podmiotu leczniczego będzie zobowiązana m.in. do ukończenia studiów podyplomowych na kierunku MBA w ochronie zdrowia.
Program skierowany jest do Pielęgniarek oraz Położnych przygotowujących się do zarządzania jednostkami funkcjonującymi w ochronie zdrowia, osób odpowiedzialnych za organizację i nadzór w ochronie zdrowia.

Karta promocyjna dotyczącą kierunku MBA w Ochronie Zdrowia w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (karta_mba-zdrowie-pielegniarki.pdf)karta_mba-zdrowie-pielegniarki.pdf[ ]588 kB

OIPiP w Katowicach uprzejmie informuje, iż Członkowie Okręgowej Izby oraz goście Biura OIPiP w Katowicach poruszający się własnymi środkami lokomocji, na czas wizyty w Biurze (ul. Francuska 16, Katowice), mogą skorzystać z darmowego miejsca parkingowego zlokalizowanego na ulicy Francuskiej obok apteki „Apteka na Francuskiej Tanie Leki”. Miejsce parkingowe oznaczone jest znakiem poziomym – tzw. „koperta” nr 6.

Bardzo prosimy o zgłaszanie w sekretariacie postoju wraz z numerem rejestracyjnym pojazdu.

NIEZGŁOSZONY POSTÓJ BĘDZIE ZGŁOSZONY NA STRAŻ MIEJSKĄ

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci drogiego profesora Mariana Zembali.

Powiedzieć, że był bliski naszym sercom, to jak nic nie powiedzieć…

Wybitny kardiochirurg, były Minister Zdrowia, laureat wielu orderów i odznaczeń, lecz przede wszystkim – wspaniały człowiek… Odszedł w wieku 72 lat, pozostawiając pogrążonych w cierpieniu i żałobie bliskich, rodzinę oraz przyjaciół.

Profesor Zembala był zawsze otwarty na problemy innych, szczególnie bliski pielęgniarkom i położnym, których pracę zawsze doceniał, można by rzec - z sercem na dłoni. Takim właśnie go zapamiętamy.

Ciężko jest mówić o kimś w czasie przeszłym, podczas gdy osoba ta nadal żyje w naszych sercach. Wielu z nas ma wrażenie, iż cały świat nagle się zatrzymał, spoglądając z niedowierzaniem na pustkę, którą pozostawił po sobie Profesor Zembala.

Łączymy się w bólu i modlitwie z rodziną oraz bliskimi Pana Profesora.

Przewodnicząca ORPiP w Katowicach Anna Janik

wraz z wszystkimi Członkami OIPiP w Katowicach i Pracownikami Biura OIPiP w Katowicach