Uprzejmie informujemy, iż w związku z wprowadzonymi ograniczeniami wstrzymana została rehabilitacja.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój Sp. z o.o. już od ponad 160 lat dzięki swemu bogactwu w solankę oraz borowinę przywraca zdrowie. Prócz tego co najcenniejsze, czyli świadczonych usług medycznych, Sanatorium stara się zapewnić kuracjuszom dogodne zakwaterowanie, wyżywienie oraz opiekę.

W Sanatorium Uzdrowiskowym dla Dorosłych leczy się głównie choroby narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem reumatologicznych i ortopedycznych, a także choroby neurologiczne. Leczy się tutaj także choroby naczyń obwodowych, schorzenia laryngologiczne oraz przeprowadza rehabilitację osób z cukrzycą.

Sanatorium posiada dobrze wyposażone sale służące do rehabilitacji pacjentów.  W  gabinetach zabiegowych znajdują się nowoczesne urządzenia rehabilitacyjne wspomagające leczenie. Jednak największym atutem są naturalne surowce lecznicze z własnych złóż – solanka i borowina. Profil leczniczy w Uzdrowisku nie zmienił się od ponad stu lat. Zmieniły się tylko metody. Naturalne działanie solanki i okładów borowinowych uzupełniliśmy o najnowsze zdobycze techniki medycznej i farmakologii.

Z najbardziej tradycyjnych metod zastosowań, z jakich słynie Uzdrowisko, należą kąpiele solankowe oraz zabiegi borowinowe. Goczałkowicka solanka ma stężenie 7,5%. Natomiast złoże borowiny, czyli torfu leczniczego należą do najlepszych w kraju i posiadają atest Ministerstwa Zdrowia.

W Goczałkowicach, jako w jednym z pierwszych ośrodków lecznictwa uzdrowiskowego, zastosowano miejscową krioterapię w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Cieszy się ona wielkim powodzeniem pacjentów zwłaszcza z zapaleniem stawów.  Zakres leczenia Uzdrowiska na wszystkich rodzajach pobytów obejmuje m.in. zabiegi przyrodolecznicze:

-BALNEOTERAPIĘ

-FIZYKOTERAPIĘ

-HYDROTERAPIĘ

-KRIOTERAPIĘ

-KINEZYTERAPIĘ

-MASAŻE

-INHALACJE

Baza zabiegowa składa się z ponad 50 różnych zabiegów.

14- dniowy pobyt rehabilitacyjny dla każdego z uczestników zawiera: wstępne badanie lekarskie, 5 zabiegów dziennie (za wyjątkiem niedzieli i świąt), pełne wyżywienie o podwyższonym standardzie - 3 posiłki dziennie, korzystanie z odnowy biologicznej w dni niezabiegowe.

Sanatorium proponuje Państwu 2 pawilony mieszkalne: Modrzew i Daglezję. Oba połączone są bezpośrednio z traktem zabiegowym. Pokoje wyposażone są w łazienki, TV, dostęp do WIFI, lodówki, talerzyki, sztućce.

Uwaga!

W związku z licznymi zapytaniami, uprzejmie informujemy, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych, opodatkowaniu podlegają niektóre świadczenia otrzymane od OIPiP,  są to między innymi:

• wszelkiego rodzaju dofinansowania: np. do leczenia sanatoryjnego,
  • kompensaty wynagrodzeń,
  • refundacja kosztów czynnego udziału w konferencjach za wyjątkiem opłaty konferencyjnej,
  • zapomogi w wysokości powyżej  6.000,00 zł –  od 2018 roku nadwyżka ponad tą kwotę podlega opodatkowaniu.

Osobom,  które otrzymały powyższe świadczenia zostanie wystawiony PIT 11.

W swoim zeznaniu rocznym należy ująć wykazane kwoty jako przychody z innych źródeł oraz rozliczyć łącznie z innymi przychodami.