Z uwagi na niepokojące informacje napływające do okręgowych izb oraz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych dotyczące przebiegu kierowania do pracy pielęgniarek i położnych przy zwalczaniu epidemii COVID-19 w drodze decyzji administracyjnej, wydanej przez wojewodów, z pominięciem przepisów przewidujących zwolnienie poszczególnych kategorii pielęgniarek i położnych ze skierowania do pracy przy zwalczaniu epidemii, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych wystosowała do wojewodów postulaty z myślą o poprawieniu funkcjonowania aktualnie bardzo niedoskonałej procedury, przygotowała również wskazówki dla pielęgniarek, położnych w przypadku, gdy otrzymają decyzję od wojewody do pracy przy zwalczaniu epidemii COVID-19.

Prosimy o zapoznanie się z ich treścią: „Co zrobić, kiedy dostanę skierowanie od wojewody do pracy przy zwalczaniu epidemii COVID-19?”.

Załączniki:
Pobierz plik (PORADNIK-SKIEROWANIE-DO-PRACY.pdf)PORADNIK-SKIEROWANIE-DO-PRACY.pdf[ ]725 kB