Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 9 listopada 2020 r.:

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS.

1.      Pismo skierowane do Ministra Zdrowia w sprawie zmiany warunków realizacji świadczeń opieki pielęgniarskiej nad pacjentami obłożnie, przewlekle i terminalnie chorymi leczonymi w ramach opieki długoterminowej domowej oraz opieki paliatywno – hospicyjnej.

2.      Pismo do Ministra Zdrowia o udostępnienie informacji dotyczących zakażenia koronawirusem u pielęgniarek i położnych.

3.      Pismo skierowane do Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dotyczące problemów z dostępnością pacjentów do świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

4.      Pismo skierowane do Ministra Zdrowia o wyjaśnienie komunikatu Ministra Zdrowia z 1 listopada 2020 r. w sprawie rozszerzenia zakresu podmiotowego uprawnionych do dodatku do wynagrodzenia dla personelu medycznego.

5.      Pismo skierowane do Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie podjętych działań w celu wdrożenia polecenia Ministra Zdrowia w zakresie rozszerzenia zakresu podmiotowego uprawnionych do dodatku do wynagrodzenia dla personelu medycznego.

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP