Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 17 czerwca 2020r.:

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS.

1. Przekazujemy odpowiedz Ministerstwa Edukacji Narodowej na apel NIPiP o podjęcie pilnych działań mających na celu wprowadzenie w skali całego kraju cyklicznych, obowiązkowych i bezpłatnych testów na obecność koronawirusa dla personelu medycznego zatrudnionego w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych.  (pisma NIPiP oraz MEN w załączniku)

2. Monitoring aktów prawnych przygotowany na dzień 17 czerwca br.

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP