Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 21 maja 2020 r.:

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS.

1.      NIPiP zwróciła się do Ministra Edukacji Narodowej z apelem o podjęcie pilnych działań, aby wprowadzić w skali całego kraju cykliczne, obowiązkowe i bezpłatne testy na obecność koronawirusa dla personelu medycznego zatrudnionego w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych. (pismo w załączniku)

2.     Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych ze środków własnych zakupiła i przekaże bezpłatnie 11 450 sztuk fartuchów jednorazowych dla pielęgniarek i położnych za pośrednictwem Okręgowych  Izb Pielęgniarek i Położnych.

3.      Przygotowany został monitoring aktów prawnych na dzień 21 maja 2020 r.

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP

Załączniki:
Pobierz plik (Pismo do MEN.pdf)Pismo do MEN.pdf[ ]402 kB
Pobierz plik (20200521_NIPiP_akty prawne.doc)20200521_NIPiP_akty prawne.doc[ ]405 kB