Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy na II webinarium poświęcone: ‘’Pacjent z cukrzycą w dobie Covid 19’’

Termin:   28.05.2020r godzina 19.00 czwartek

Link do webinarium:  Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams

Identyfikator konferencji: 474 551 663#

Spotkanie poprowadzą:

Dr n. med. Aleksandra Mostowy - diabetolog
Poradnia diabetologiczna.
UL. Stefana Batorego 15  Bytom               

„ Pacjent z cukrzycą i wdrożenie insulinoterapii ” - 45 min

Mgr Barbara Mikołajec - pielęgniarka diabetologiczna
NZOZ „ Centrum Medyczne ” Poradnia Diabetologiczna.
Ul. Byłych Więźniów Politycznych 3 Rybnik.
Przewodnicząca zespołu ds. Pielęgniarstwa diabetologicznego Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. 

„ Specyfika edukacji pacjenta, u którego zostaje włączona insulinoterapia w dobie pandemii” – 45 min

Dyskusja zapytania na czacie – 15 min

Instrukcja dołączenia do webinarium

Ośrodek Kształcenia Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łaziskach Górnych

Z powodu pandemii w chwili obecnej maksymalnie mogą uczestniczyć 4 osoby na każdym ze szkoleń. Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie, to liczba uczestników zostanie odpowiednio zwiększona.

DATY SZKOLEŃ:

6-7 czerwca (sobota i niedziela)
17 - 18 czerwca (środa i czwartek)
20-21 czerwca (sobota i niedziela)

Więcej informacji w załączniku

 

 

Firma MIRALEX MA ZASZCZYT ZAPROSIĆ PAŃSTWA NA KONFERENCJĘ NAUKOWĄ DLA PIELĘGNIAREK STOMIJNYCH – ONLINE

21.05.2020 r. w godz. 18.00 – 19.00 webinar poprowadzi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz

“Biegunki poresekcyjne – Kiedy i jak interweniować u pacjentów chirurgicznych? Wskazówki praktyczne” Ileostomia, Zespół krótkiego jelita, Biegunki pooperacyjne – wskazówki praktyczne.

Rejestracja online: Link do wydarzenia: https://webinar-miralex.gr8.com

Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Szanowni Państwo!                                                                       

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne - mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników informujemy, że I Krajowa Konferencja Naukowa  pod hasłem „Nowoczesne spojrzenie na opiekę, leczenie i rewitalizację  osób w wieku podeszłym” zaplanowana na  14.05.2020 r. zostaje przeniesiona na termin późniejszy. O nowym terminie Konferencji powiadomimy Państwa odrębnym Komunikatem. 

Jednocześnie informujemy, że rejestracje uczestników są nadal przyjmowane.

 Łączę wyrazy szacunku,

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

dr Marek Zieliński


Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu

dr. n o zdr. Wioletta Wojciechowska

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku
ul. Okrzei 94
87-800 Włocławek
pokój nr 14-15
tel. 660 714 048
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na webinarium GSK: Rola pielęgniarki w profilaktyce inwazyjnej choroby meningokokowej – pomóż chronić swoich pacjentów.

Webinarium odbędzie się 02.04.2020r. o godz. 19:00, wykładowcami będą: Dr Łukasz Durajski - Przewodniczący zespołu ds. szczepień OIL w Warszawie oraz mgr Izabela Bednarczyk - Pielęgniarka.

Dostęp przez stronę https://www.gsklive.pl/ hasło: meningokoki

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na „II Śląskie Dni Medycyny Stanów Nagłych”, które odbędą się w Orlim Gnieździe w dniach od 01 do 04 października 2020r. Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych oraz Katedra i Zakład Medycyny Ratunkowej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W programie naukowym Konferencji przewidziano eksperckie wykłady na temat postępowania w stanach nagłych pochodzenia wewnętrznego i w urazach połączone z licznymi warsztatami.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie https://konferencja-ptrm.pl/

Załączniki:
Pobierz plik (Ulotka_str.1, 4.pdf)Ulotka_str.1, 4.pdf[ ]1155 kB
Pobierz plik (Ulotka_str.2,3.pdf)Ulotka_str.2,3.pdf[ ]1595 kB

Szanowni Państwo,

w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych serdecznie zapraszam na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową "Pielęgniarstwo Pediatryczne Nowe Wyzwania". która odbędzie się w dniach 15-16.06.2020r w Ostródzie.

Koszt konferencji : 490 zł dla członków PSPP, 540 zł dla pozostałych osób płatne do 17 maja, po tym terminie koszt konferencji 590 zł. W cenę wliczony jest: udział w konferencji, materiały konferencyjne, zakwaterowanie, posiłki , uroczysta kolacja (stroje wieczorowe w konwencji „dzieci kwiaty”)

Kartę uczestnictwa można pobrać stąd

Wszystkie osoby chętne do podzielenia się swoimi osiągnięciami zawodowymi, innowatorskimi metodami pracy, czy analizą przeprowadzonych badań zachęcamy do zgłaszania się z wystąpieniem w sesji otwartej do dnia 30.03.2020r. 

Szczegółowe informacje o konferencji oraz zasady rejestracji znajdują się na stronie www.pspp.eu

Tematy swoim zakresem obejmować będą opiekę nad dzieckiem od dnia narodzin do pełnoletniości, zarówno w środowisku szpitalnym jak i domowym. 

serdecznie zapraszamy

E. Dróżdż-Kubicka

Prezes PSPP 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na  III Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych i Anestezjologicznych „Razem dla bezpieczeństwa pacjenta”. Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 24-25 kwietnia 2020 r.

Tegoroczne Sympozjum poświęcone jest przedstawieniu najnowszych metod stosowanych w chirurgii minimalnie inwazyjnej oraz ukazaniu współpracy zespołu chirurgicznego z zespołem anestezjologicznym w działaniu dla dobra pacjenta. Tematyka Sympozjum obejmować będzie zagadnienia z zakresu chirurgii minimalnie inwazyjnej, chirurgii ogólnej, onkologicznej, urologii, ginekologii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, ortopedii oraz kardiochirurgii.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie https://wspo.pl/https://wspo.pl/

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na konferencję "Akademia Leczenia Ran", która odbędzie się w Zakładzie Górniczym "Janina" przy ul. Górniczej 23 w Libiążu w dniu 18.01.2020 r.

Ilość miejsc ograniczona, w celu zarejestrowania uczestnictwa prosimy o kontakt z p. Anną Kubarek pod numerem tel. 501 176 009 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15.01.2020 r.

Szanowni Państwo,

14 listopada 2019 r. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się bezpłatna Konferencja szkoleniowa pt. „Praca w zespole: Lekarze, pielęgniarki i inne zawody medyczne„

Konferencja poświęcona będzie analizie funkcjonowania pracy zespołów terapeutycznych w codziennej pracy z pacjentami oraz wypracowaniem wniosków na przyszłość.

Organizatorem wydarzenia jest Zakład Ekonomiki, Prawa i Zarządzania Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Konferencja realizowana w ramach programu badawczego „Autonomia zawodu pielęgniarki i lekarza”, ma na celu ocenę realizacji przez pielęgniarki i położne nowych uprawnień dotyczących prowadzenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego i adresowana jest zarówno do pielęgniarek, jak i do lekarzy.

Rejestracja na konferencję: https://tiny.pl/t4732

Program wydarzenia: https://www.cmkp.edu.pl/wp-content/uploads/2019/10/konferencja_program.pdf