Uchwała nr 321/2020/VII Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Katowicach z dnia 8 maja 2020 roku w przedmiocie ustanowienia zapomogi specjalnej, finansowej dla Członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach przyznawanej w sytuacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w załączniku

Wniosek o przyznanie zapomogi chorobowej, losowej i pośmiertnej znajduje się tutaj

Załączniki:
Pobierz plik (20200512142740.pdf)20200512142740.pdf[ ]73 kB

jak co roku z okazji międzynarodowego dnia Pielęgniarki i Położnej, składam najserdeczniejsze życzenia dla całego grona Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych.

W tym trudnym czasie szczególnie życzę wytrwałości i jednocześnie dziękuję za trud i dobro płynące z serc personelu pielęgniarskiego.

Ufam, że zaangażowanie, pasja i miłość jakich można się od Państwa uczyć na co dzień, znajdą lustrzane odbicie w sercach i myślach pacjentów.

Z wyrazami wielkiego uznania i szacunku,

Piotr Deszcz wraz z Zespołem Solpharm

W związku z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarek i Położnych, w imieniu Śląskich Farmaceutów, składamy najlepsze życzenia zdrowia oraz pomyślności.

Wyzwania i problemy środowiska pielęgniarskiego i farmaceutycznego, są dziś w wielu obszarach bardzo podobne, wszyscy staramy się jak najlepiej pomagać pacjentom, Państwo poprzez Opiekę Pielęgniarską, my poprzez Opiekę Farmaceutyczną.

W tym dniu składamy również gorące podziękowania za współpracę w ramach Ochrony Zdrowia zarówno w obszarze ogólnodostępnym, jak i szpitalnym, a także bliskie i serdeczne relacje jakie łączą nasze samorządy zawodowe.

Z wyrazami uznania, szacunku i zawodowej sympatii

W imieniu Śląskich Farmaceutów

Prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej
dr n. farm. Mikołaj Konstanty

W załączniku do niniejszego artykułu znajduje się pismo od ORPiP w Katowicach Pani Anny Janik skierowane do Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara dotyczące sugerowania, iż zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w środowisku górniczym pochodzą od pielęgniarek będących żonami górników.