czasy pandemii zmieniają perspektywę pracy pielęgniarek i pielęgniarzy. Bardzo prosimy o wypełnienie poniższej ankiety i przesłanie jej emailem na adres znajdujący się na jej dole. Państwa odpowiedzi będą – jako raport – przesłane do instytucji zajmujących się modelowaniem pracy pielęgniarek. Ankieta jest całkowicie anonimowa i nie będzie NIKOMU udostępniana, prosimy o nie umieszczanie na niej ŻADNYCH DANYCH PERSONALNYCH oraz adresowych.

Ankieta zamieszczona jest w załączniku.

zapraszamy wszystkich pracowników medycznych do wzięcia udziału w anonimowym badaniu naukowym Instytutu Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Badanie dotyczy poziomu stresu, dobrostanu, zdrowia psychicznego i uzyskiwanego wsparcia w związku z COVID-19.

Opracowanie dostarczy wiedzy pomocnej w budowaniu strategii dbania o Państwa zdrowie i zasoby w czasie pandemii.

Bliższe informacje oraz kwestionariusz badania znajdziecie Państwo pod linkiem

Z wyrazami szacunku, dr n.med. Magdalena Gawrych

Zakład Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego

Instytut Psychologii Akademia Pedagogiki Specjalnej

Pani Alicja Szewczyk, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego zwraca się z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety-Diabetes Nurses COVID19 survey, dotyczącej wpływu COVID-19 na pacjentów chorych na cukrzycę.

Więcej informacji o ankiecie na stronie http://www.pfed.org.pl/aktualno347ci/ankieta-diabetes-nurses-covid-19-survey-wypelnij

Link do ankiety: Diabetes Nurses COVID 19 survey

Uprzejmie informujemy, iż w związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia wynikającym z istniejącego w Polsce stanu epidemii oraz brakiem odpowiednich procedur obowiązujących w takich przypadkach, wszczęcie lub kontynuowanie postępowań konkursowych na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym - na chwilę obecną - nie jest możliwe.

Aktualna sytuacja epidemiczna w kraju - w szczególności w województwie śląskim - w pełni uzasadnia rygorystyczne przestrzeganie wszystkich wymaganych prawem oraz rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia zaleceń zmierzających do możliwie jak największego zminimalizowania groźby rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. W trosce o bezpieczeństwo członków komisji konkursowych, kandydatów oraz pracowników okręgowych izb, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych pismem z dnia 20.04.2020 r. oraz kolejnym z dnia 7.05.2020 r. zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o przedstawienie stanowiska dotyczącego stosowania przepisu art. 49 ustawy z dnia 15.04.2011 r. o działalności leczniczej oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6.02.2012 r. w warunkach obowiązującego stanu epidemii, na które – do dnia dzisiejszego – nie uzyskała odpowiedzi.

Wobec powyższego, oczekując na zajęcie jednoznacznego stanowiska przez Ministerstwo Zdrowia, postanowiono o wstrzymaniu wszystkich działań w tym zakresie. O wszelkich zmianach zostaniecie Państwo niezwłocznie poinformowani.

W dniu 01.06.2020 do Biura OIPiP w Katowicach wpłynęło pismo od Rzecznika Praw Obywatelskich Pana Adama Bodnara, będące odpowiedzią na pismo Przewodniczącej ORPiP w Katowicach Pani Anny Janik dot. użytego sformułowania, iż eskalacja zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wśród górników i pracowników kopalni jest spowodowana faktem, iż wielu z nich pozostaje w związkach małżeńskich z pielęgniarkami lub położnymi. Treść przesłanej odpowiedzi znajdą Państwo pod niniejszym tekstem.

Załączniki:
Pobierz plik (Rzecznik Praw Obywatelskich.pdf)Rzecznik Praw Obywatelskich.pdf[ ]46 kB